Wyposażenie wnętrz 

O czym pamiętać wybierając krzesła do kuchni?

Smaczny obiad to ten sporządzony ze świeżych produktów i którym delektujemy się powoli w domowej atmosferze. Na ogół jednak jadamy oglądając telewizję, z miską pod brodą bądź na za niskim stoliku kawowym, bo nie wydzieliliśmy na to w domu osobnego miejsca. Osoby, których wielkość oraz ułożenie pomieszczeń to umożliwiają, powinny zdecydować się na wydzielenie części kuchni lub nawet aranżację oddzielnej jadalni, gdzie będzie postawiony odpowiedni stół wraz z krzesłami, które umożliwią komfortowe spożywanie obiadów.

Współczesne krzesła kuchenne – niezwykle komfortowe i właściwie wyprofilowane

Krzesła do kuchni najczęściej kojarzymy z masywnymi siedziskami z drewna, które zazwyczaj wytwarzane były masowo w generycznych zgodnie z dzisiejszymi standardami wzorach. Tego typu PRL-owskie krzesła przeważnie nie wyróżniały się jakimkolwiek komfortem użytkowania, bowiem tapicerowane poduszki na oparciu czy siedzisku były poniekąd rzadkością. Na szczęście projektanci nowoczesnych krzeseł do kuchni oferują obecnie setki ich wzorów, dlatego urządzając kuchnię bez problemu znajdziemy produkt dopasowany nie tylko do stylu wnętrza, ale także wykorzystanej w nim kolorystyki. Poza tym krzesła kuchenne, które znajdziemy w sklepach to meble odpowiednio wyprofilowane i niezmiernie wygodne.

Jak wybrać krzesła do jadalni?

Oczywiście najłatwiej kupić je w zestawie wspólnie ze stołem, jednak coraz częściej architekci wnętrz dobierają te meble oddzielnie. Wybór krzeseł kuchennych bywa skomplikowany, gdyż należy wziąć pod uwagę mnóstwo różnorodnych czynników. Pewne krzesła będą odpowiednie do wielkiej jadalni w tradycyjnym stylu, w której stoi masywny stół z drewna, a inne do wyspy kuchennej (przy takim układzie świetnie będą prezentować się wysokie hokery). Wysokość stołu też jest istotny – trzeba dopasować krzesło tak, by jego siedzenie nie było ani za nisko ani za wysoko, a więc tak, aby ramiona siedzącego przy stole były ułożone w komfortowej pozycji. Poza tym, jeśli krzesło ma podłokietniki, wypada sprawdzić czy bez trudu da się dosunąć do końca krzesło.

Co istotne, trzeba kierować się designem mebla, ale także preferencjami jego użytkowników – w końcu krzesła do jadalni powinny być w pierwszej kolejności wygodne! Nie wszyscy wszak lubią niskie oparcia, poniektórych denerwują podłokietniki, inni z kolei wolą gładkie siedzenia.

Powiązane wpisy