Wyposażenie wnętrz 

Plisy – efektowne przysłony okienne

Coraz częściej rezygnujemy z normalnych zasłonek, wybierając inne, nietypowe akcesoria okienne, czyli plisy czy rolety. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego, gdyż ich atuty nie kończą się na ciekawym wyglądzie – są bowiem wygodne i solidne, zaś użytkownicy zasłon docenią także to, że nie musimy ich prać. Plisy możemy nabyć w najróżniejszych odmianach, dzięki czemu modele dla siebie znajdą wszyscy. Jak więc je wybierać? Na co zwrócić uwagę, aby wybór okazał się trafiony?

Wskazówki dla szukających plis

Jak łatwo stwierdzić, przy zakupie plis w szczególności warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Muszą być w stu procentach dopasowane do kształtu danego okna, co na szczęście nie przysporzy nam żadnych problemów. Na rynku znajdziemy różne rozmiary i kształty plis, dzięki czemu dopasujemy je także do nietypowych okien. Pamiętajmy również, iż na poddasze trzeba kupować plisy z solidniejszego materiału. Pozwoli to nam na uchronienie pomieszczenia przed dużym nasłonecznieniem.

Plisy i wiele więcej

Plisy to nie ostatnie przysłony na okna, które obecnie znajdziemy na rynku. Miłośnicy oryginalnych pomysłów mogą zwrócić także uwagę na pozostałe, równie ciekawe modele. Na szczególną uwagę zasługują na pewno rolety rzymskie, które przywodzą na myśl plisy. Świetnie zabezpieczają przed słońcem i spojrzeniami sąsiadów, stając się przy tym ciekawą ozdobą każdego mieszkania. Pomimo, że na polskim rynku dostępne są od niedawna, szybko zdobyły mnóstwo zwolenników.

Powiązane wpisy