Wyposażenie wnętrz 

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Chcesz kupić panele podłogowe drewniane? Koniecznie odwiedź tę stronę

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste, więc wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym podłożu – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie są zepsute, gdyż później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w pomieszczeniu. Musisz zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy