Wyposażenie wnętrz 

Rolety rzymskie – sposób na oryginalne mieszkanie

Powoli rezygnujemy z tradycyjnych zasłonek. Zamiast nich montujemy rozmaite przysłony okienne takie jak żaluzje oraz rolety rzymskie. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż takie dodatki okazują się nie tylko wygodniejsze, ale również lepiej zabezpieczają przed światłem. Czemu poza tym warto wybrać rolety rzymskie? Jakie mają atuty? Co powinniśmy dowiedzieć się na ich temat przed zakupem?

Z jakich surowców wykonuje się rolety rzymskie?

Na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych rolet rzymskich. Znajdziemy wśród nich modele zrobione z bibuły czy bawełny, a także rolety z aksamitu. Część firm świadczy oprócz tego wytwarzanie rolet rzymskich z materiałów wskazanych przez nabywcę – pozwala to na zaprojektowanie ich pod kątem aranżacji danego mieszkania. Dla klientów lubiących nietypowe pomysły dobrym wyjściem będzie zakup rolet rzymskich wykonanych z tkanin niepalnych czy niebanalnych folii.

Rolety rzymskie – wszędzie się sprawdzą

Mnogość modeli rolet rzymskich powoduje, że z łatwością wyszukamy takie, które będą świetnie wyglądać zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych mieszkaniach. Kolejne rolety wyróżniają się wśród pozostałych również urządzeniami do spuszczania – większość posiada tradycyjny sznurek, rzadziej zdarzają się natomiast rolety rzymskie posiadające specjalny sterowany pilotem silnik elektryczny. Rolety rzymskie mogą być też podszyte dodatkową warstwą tkaniny, co jeszcze lepiej zabezpiecza pomieszczenie przed słońcem.

Powiązane wpisy