Wyposażenie wnętrz 

Żaluzje drewniane – oryginalne i praktyczne

Żaluzje poziome od lat są najczęstszymi przysłonami okiennymi. Zwykle wykonywane są z metalu, jednak ostatnio na rynku pojawia się wiele tego rodzaju artykułów z innych materiałów. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się między innymi żaluzje drewniane – klienci chwalą zarówno ich wygląd, jak i wygodę. Wytwarzane są zwykle z abachi i podobnych gatunków drewna. Dlaczego dobrze postawić na kupno takich żaluzji? Jakie mają mocne strony? Gdzie dopasujemy żaluzje drewniane?

Zalety żaluzji drewnianych

Wiele osób stawia na żaluzje drewniane ze względu na cechujące je względy wizualne – świetnie wyglądają zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach, zawsze generując przytulny nastrój. Poza tym okazują się też naprawdę wygodne w użytku – tak jak ich odpowiedniki z metalu. Żaluzje drewniane doskonale chronią przed światłem, zaś promienie UV nie uszkadzają ich, dzięki czemu długo zachowują swoje właściwości. Dostępne są w rozmaitych wersjach, więc z łatwością znajdziemy żaluzje dopasowane do konkretnego okna.

Żaluzje drewniane – jak założyć?

Założenie żaluzji drewnianych nie przysporzy nam najmniejszych problemów. Wytwórcy najczęściej sprzedają je razem z systemem montażowym, a nasza rola ogranicza się tylko do nawiercenia w ramie małych dziur i zamontowania w nich uchwytów. Na nich opiera się rynna żaluzji wraz z łańcuszkiem do sterowania. Kiedy jednak nie umiemy zrobić tego samodzielnie, za nieznaczną dopłatą pomoże nam w tym producent.

Powiązane wpisy