Zagadnienia IT 

Czym charakteryzuje się shared hosting?

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą udostępniania przestrzeni dyskowej serwera, czyli działającej bez przerwy maszyny, mającej ogromną moc przeliczeniową. Dzięki hostingowi działają wszystkie strony internetowe, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze oraz jest przez niego obsługiwana.

Jak działa shared hosting?

Shared hosting, czyli hosting współdzielony to najczęściej wykorzystywana forma hostingu, w której jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Korzystając z niego, ma się do dyspozycji wyliczoną część zasobów sprzętowych serwera, takich jak pamięć RAM czy ilość miejsca na dysku. Wspólne dla wszystkich jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest polecany dla początkujących użytkowników, z uwagi na stałą pomoc techniczną, dzięki której fachowo i szybko zostaną usunięte wszelkie problemy. Poza tym dużym plusem oczywiście jest niewysoka cena, która wynika z faktu, że z jednego urządzenia korzysta wielka ilość użytkowników.
Największymi zaletami hostingu współdzielonego są obsługa i pomoc techniczna oraz korzystna cena. Sprawiają, iż jest on popularniejszy od serwerów VPS i serwerów dedykowanych.

Powiązane wpisy