Zagadnienia IT 

Do czego służą certyfikaty SSL?

Czym są certyfikaty SSL?

Certyfikaty SSL to standard zabezpieczenia danych przesyłanych na stronach internetowych. Zabezpieczone certyfikatami strony poznać można w przeglądarce po pasku adresu, gdzie przedrostek „https” widnieje przed nazwą domeny.

Zalety korzystania z certyfikatów SSL

Transmisja dla domeny z wystawionym certyfikatem jest szyfrowana. Jest to gwarancja poufności informacji, którymi być mogą np. dane logowania. Mogłyby być one nietrudne do przechwycenia, gdy nie wykorzystuje się certyfikatów, co skutkować może wieloma problemami. Certyfikaty są szeroko stosowane na większości stron, na jakich można realizować płatności oraz w bankowości internetowej. Certyfikaty SSL są popularne i zdobyły zaufanie przez swoją skuteczność. Wyznaczają również profesjonalizm wykonania strony.
Każdemu użytkownikowi wykorzystującemu możliwość zarządzania majątkiem w internecie powinno zależeć na najwyższym stopniu zabezpieczeń strony.
Projektantom stron natomiast powinno zależeć na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom odwiedzającym ich strony, co są w stanie osiągnąć dzięki zastosowaniu certyfikatów SSL.

Powiązane wpisy