Zagadnienia IT 

Managed VPS – dostosuj serwer do swoich potrzeb

MVPS to skrót od angielskiego Managed Virtual Private Server, co oznacza zarządzalny wirtualny prywatny serwer. Aby zrozumieć, czym cechuje się ta technologia, należy zapoznać się z definicją hostingu.

Jak działa hosting?

Hosting jest usługą polegającą na udostępnianiu przestrzeni dyskowej serwera. W momencie, gdy chce się uruchomić stronę internetową, jego wykupienie jest konieczne. Potrzebuje się ona znajdować na serwerze oraz być przez niego obsługiwana, aby działać stabilnie.

Czym jest Managed VPS?

Managed VPS jest technologią, dzięki której serwer fizyczny zostaje rozdzielony na mniejsze przestrzenie. Stworzone w ten sposób wirtualne serwery są znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie potrzebują używać całej mocy serwera. Kosztują mniej, jednocześnie oferując zupełną niezależność przez to, że są od siebie w pełni odizolowane. Daje to stuprocentową pewność, że konfiguracja zapisana na wykupionej wirtualnej maszynie nie zostanie przez nikogo zmieniona
Dzięki swoim zaletom i dobrej cenie serwery wirtualne to chętnie używana technologia wśród klientów prowadzących profesjonalne strony internetowe.

Powiązane wpisy