Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Gratka dla motomaniaków – wystawa samochodów zabytkowych

W Polsce mnóstwo jest entuzjastów motoryzacji. Dowodem jest renoma wystaw samochodów, bo te skupiają zwykle setki gości. Ich specyfika bywa naprawdę różnorodna – od imprez pokazujących wyścigowe samochody czy motocykle, poprzez wystawy najnowszych modeli, aż po wystawy, na których można zobaczyć stylowe, zabytkowe pojazdy. Inna sprawa to targi motoryzacyjne, które są doskonałą sposobnością do zaznajomienia się z katalogami różnych koncernów i zdobycia wiadomości, które usprawnią wybór nowego auta. Na jakie zatem wystawy samochodów w Polsce warto się wybrać? Które propozycje są szczególnie interesujące dla miłośników aut?

Największa wystawa samochodów w Polsce

Motor Show – organizowane w Poznaniu – to kluczowe rodzime targi samochodowe. Wystawa samochodów organizowana jest na obiektach Targów Poznańskich, a w jej czasie najnowsze auta prezentują takie marki jak Mercedes, Volkswagen, BMW oraz Porsche. Organizowane w kwietniu co roku wydarzenie to doskonała okazja do poznania ostatnich trendów w sektorze branży motoryzacyjnej. Warto także dodać, że na wielkopolskiej imprezie dostępny także pawilon, gdzie auta dla siebie znajdą miłośnicy pojazdów ciężarowych.

Classic Moto Show – wystawa samochodów sprzed lat

Z drugiej strony krakowskie Classic Moto Show to wystawa samochodów dla różnych miłośników wiekowych pojazdów. Odbywa się co roku późnym latem i każda edycja ściąga coraz więcej gości. Nic dziwnego – opisywana wystawa samochodów to najlepszy moment na to, by na własne oczy zobaczyć klasyczne egzemplarze aut z różnych krajów. Poza tym na zwiedzających czekają także zabytkowe jednoślady z fabryk polskich oraz ze świata. Kreatorzy wystawy samochodów historycznych pamiętali także o dzieciach i przygotowali dla nich wyjątkowe zabawy, podczas których przeszkolą ich jak bezpiecznie przebywać na szosie.

Powiązane wpisy