Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Lampy BMW – co zrobić, gdy się zepsują?

Samochody BMW są znane z solidności, lecz również one czasem się psują. We współczesnych modelach tych samochodów często przytrafia się usterka reflektorów – szczególnie z tyłu. Szczęśliwie jej naprawienie nie zawsze jest związane się z dużymi wydatkami, bo na rynku, oprócz fabrycznych części, znajdziemy także zamienniki. Kierowcy mogą także zdecydować się na regenerację dotychczasowych lamp, która będzie szczególnie atrakcyjnym pomysłem w przypadku wiekowych modeli. Co więc zrobić, kiedy uszkodzone zostaną lampy w BMW?

Naprawa lamp w BMW

Posiadacze zabytkowych samochodów z lat 60-tych oraz 70-tych najczęściej stawiają na naprawę starych lamp, z uwagi na niewielką dostępność na rynku pasujących lamp. W zabytkowych modelach gorsze działanie może wynikać między innymi z zabrudzenia szybki czy odbłyśnika – najlepiej wówczas wyczyścić je wodą pod ciśnieniem.

Kolejne lampy do BMW

W nowszych modelach BMW usterki lamp często są związane z zepsuciem systemu elektrycznego – wtedy jedynym rozwiązaniem okaże się pomoc mechanika, bo nie wyeliminowanie takiej awarii zwykle bywa powodem dużych problemów. Zwykle zaś najsłuszniej postąpimy wybierając całkiem nowe lampy do BMW. Można zdecydować się na oryginalne lampy oraz ich mniej kosztowne zamienniki. Drugie wyjście jest rekomendowane zwłaszcza klientom z chudszym portfelem – zapłacimy za nie aż dwa razy mniejsze kwoty niż w razie fabrycznych lamp. Istotne okaże się też to, iż alternatywne lampy do BMW czasem wyglądają ciekawiej niż oryginalne wersje – a to bez wątpienia przypadnie do gustu miłośnikom tuningu aut.

Powiązane wpisy