Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Lampy VW – naprawa czy kupno nowych?

Auta Volkswagen mają najlepszą renomę wśród kierowców, ale nawet w nich przytrafiają się różne awarie. Zazwyczaj na szczęście dotyczą niewielkich części – między innymi lamp. Ich naprawienie nie sprawi żadnych problemów – ci doświadczeni w serwisowaniu samochodów poradzą sobie z nimi samodzielnie, inni mogą skorzystać z usług świadczonych przez warsztaty samochodowe. Co więc robić, kiedy zepsują się lampy w VW? Kiedy opłaca się je naprawić, a kiedy zaś korzystniejszym rozwiązaniem będzie ich wymiana? Jak wybrać najlepsze lampy do VW?

Jak naprawić lampy w VW

W starszych modelach lub przy niewielkich uszkodzeniach najlepszym pomysłem będzie niewątpliwie regeneracja lamp w VW. Często musimy jedynie oczyścić odbłyśniki oraz osłony lamp. Statystyki pokazują również, że wiele trudności ze światłami w samochodach niemieckiego producenta jest efektem ich nieprawidłowego ustawienia. W podobnych przypadkach powinniśmy wybrać się do serwisu, a tam ekspert odpowiednio je wyreguluje. Czasem niezbędna okaże się również interwencja elektronika – usterek układu elektrycznego nie powinniśmy naprawiać nie posiadając wystarczającej wiedzy.

Kolejne lampy do VW

Bywa jednak, że jedynym rozwiązaniem okazuje się zakup kolejnych lamp do VW. Klienci, którzy wolą, żeby ich samochody były złożone w 100% z fabrycznych części, postąpią najlepiej, wybierając fabryczne oświetlenie. Ich zakup to niestety spory wydatek – dlatego też kierowcy z ograniczonym budżetem mogą kupić któreś z tańszych zamienników. Ich jakość zwykle nie odbiega od lamp fabrycznych, a wydamy na nie nawet dwa razy mniej.

Powiązane wpisy