Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Lampy w Mercedesie się zepsuły – co robić?

Mimo że Mercedes słynie z wysokiej klasie swoich aut, nawet ich posiadacze niekiedy będą zmuszeni uporać się z pewnymi usterkami. Właściciele Mercedesów często zwracają uwagę na usterki reflektorów. Szczęśliwie nie zawsze wiąże się to z kupnem nietanich, fabrycznych podzespołów – w wielu sytuacjach można bowiem zregenerować lampy lub założyć tańsze zamienniki. Co zatem robić, jeśli zepsują się reflektory w naszym Mercedesie? W jakich sytuacjach powinniśmy nabyć fabryczne lampy Mercedes, a kiedy możemy postawić na inne sposoby?

Lampy do Mercedesa – fabryczne wersje

Ci, którzy chcą, żeby ich auta pozostały w stu procentach oryginalne, najlepiej postąpią wybierając fabryczne lampy Mercedes. Produkują je takie przedsiębiorstwa jak Bosch czy Helli. Wybierając takie rozwiązanie, powinniśmy oczywiście wiedzieć, iż z naszego portfela zniknie spora kwota. Oprócz tego możemy też nabyć komplet reflektorów z drugiej ręki. Wybór lamp z drugiej ręki wiąże się zaś ze żmudnymi poszukiwaniami – nim trafimy na właściwy reflektor, najpewniej minie nawet pół roku.

Alternatywy dla lamp do Mercedesa

Takich problemów jesteśmy w stanie jednak bez problemu uniknąć. W jaki sposób? Musimy tylko kupić alternatywne lampy do Mercedesa – znajdziemy je bez problemu na półkach sklepów motoryzacyjnych. Takie rozwiązanie jest też rekomendowane kierowcom, którym zależy na tym, by nieco odświeżyć ich auto – w tym segmencie wyszukamy bowiem modele, które współpracują z rozwiązaniami stosowanymi w samochodach Mercedesa, zaś prezentujące się zupełnie odmiennie od oryginalnych lamp.

Powiązane wpisy