Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Masz zepsute lampy samochodowe? Przeczytaj

Nie musimy zapewne przypominać, jak istotnym elementem każdego auta są lampy. To od nich zależne jest bezpieczeństwo na drodze – tak po zmroku, ale także w dzień. Jednak część właścicieli aut je zaniedbuje, czego efektem są najróżniejsze usterki. Często nie są szybko zdiagnozowane oraz naprawione, a to natomiast może owocować bardzo groźnymi wypadkami. Należy więc powiedzieć, w jaki sposób dbać o lampy samochodowe oraz szybko rozpoznać ich możliwe usterki.

Regulowanie lamp samochodowych

Statystyki, które odbyły się na polskich ulicach nie przyniosły pozytywnych wniosków – zaledwie jeden procent właścicieli aut ma prawidłowo wyregulowane lampy samochodowe. A przecież podobne zaniedbania mogą mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje – źle wyregulowane lampy niekorzystnie wpływają na innych użytkownicy dróg, a ich zasięg znacznie się zmniejsza. Jak tego uniknąć? Regularnie regulować lampy samochodowe w serwisie – zwłaszcza po wymianie halogenu. Nie wydamy na to dużo – sporo firm oferuje taką usługę bezpłatnie, pozostałe pobierają niewielką kwotę.

Czemu lampy samochodowe słabiej działają?

Często jednak przyczyna trudności z lampami w aucie tkwi gdzie indziej. Wydajność lamp samochodowych bardzo obniża bowiem uszkodzony odbłyśnik – w takich sytuacjach musimy kupić nowy lub go naprawić. Nierzadkim powodem takiego stanu rzeczy są również zepsute żarówki czy kurz na reflektorach. Wiele tych trudności przestanie dokuczać, kiedy będziemy odpowiednio dbać o pracę reflektorów. Najczęściej jednak, jeśli dojdzie do nieodwracalnej awarii lamp samochodowych, najlepszym rozwiązaniem okaże się zakup kolejnego zestawu. W specjalistycznych sklepach moto nabędziemy nie tylko oryginalne podzespoły dla danych modeli samochodów, ale również ich zamienniki.

Powiązane wpisy