Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Reflektory – co zrobić, by służyły dłużej?

Jeśli światła tylne służą zwłaszcza do zwiększenia bezpieczeństwa na ulicy, to te z przodu posiadają znacznie więcej zastosowań. Nie tylko zawiadamiają innych kierujących o naszej pozycji na drodze, ale także nocą rożświetlają szosę poza terenem zabudowanym – w dużym stopniu zależy zatem od nich bezpieczeństwo kierowcy. Należy więc właściwie o nie zadbać – naprawdę zminimalizujemy w ten sposób ryzyko kolizji po zmroku. Jak zapewnić ich wytrzymałość? Jak na bieżąco wykrywać wszelkie usterki?

Najczęstszy kłopot z lampami przednimi

Efektywność reflektorów zależy w szczególności od ich prawidłowego wyregulowania. Niestety mała część właścicieli aut o to dba, a niektóre statystyki wskazują, że tylko jeden procent z nich ma właściwie wyregulowane lampy. Samodzielne ustawienie reflektorów rzeczywiście może sprawić niemałe problemy, ale kiedy nie umiemy zrobić tego w garażu, należy udać się do serwisu. Pamiętajmy, iż regularne dbanie o reflektory zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy.

Reflektory – przyczyny usterek

Należy jednak pamiętać, że powodem usterek reflektorów w aucie może okazać się inna rzecz. Nieodpowiednie odprowadzanie wody może skutkować ich matowieniem, a to przecież bardzo zmniejsza ich jakość. Reflektory będą słabiej świecić także, jeśli zepsuty zostanie odbłyśnik. W podobnych sytuacjach najrozsądniejszym pomysłem będzie kupno nowego zestawu lamp przednich. W sklepach motoryzacyjnych można kupić zarówno oryginalne części do konkretnego modelu auta, jak i ich wersje alternatywne.

Powiązane wpisy