Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Sklep z wycieraczkami płaskimi

Podczas dużej ulewy na oknach samochodu tworzą się utrudniające jazdę smugi? Już czas zamontować inne wycieraczki – stare prawdopodobnie są już zużyte. Zamiast klasycznych warto kupić wycieraczki samochodowe płaskie. Zastanawiasz się z jakiego powodu? Przeczytaj ten tekst.

Wycieraczki samochodowe płaskie w starszych autach

Warto wiedzieć, że w wiekowych modelach często nie można zamontować płaskich piór. Zanim je kupisz zawsze sprawdź, czy interesujące cię wycieraczki samochodowe płaskie pasują do twojego samochodu. Jeśli nie ma go na liście aut, możesz kupić jeden z typów stworzonych dla samochodów z oryginalnie montowanymi wycieraczkami starego typu.

W czym wycieraczki samochodowe płaskie wypadają lepiej przegubowych?

Nieskomplikowana budowa sprawia, że są bardziej wytrzymałe od klasycznych modeli. Przylegające do wycieraczki lepiej czyszczą. Doskonale nadają się również do użycia w ciężkich warunkach – niestraszny im silny wicher czy mróz. Nie można nie wspomnieć również o ich żywotności – często eksploatowane wycieraczki samochodowe płaskie należy wymieniać jedynie co pół roku.

Długie życie wycieraczek samochodowych płaskich

Życie piór możemy przedłużyć nawet o pięć miesięcy, jeśli będziemy chronić je przed zanieczyszczeniami. Źle radzą sobie w styczności z preparatami wykorzystywanymi w myjniach. Wycieraczki samochodowe płaskie niedobrze znoszą dłuższy zastój – nawet w dobrych warunkach powinniśmy zatem raz na jakiś czas je włączyć.

Powiązane wpisy