Hobby i rozrywka Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – oferta jest naprawdę szeroka

Stolica Małopolski to miasto, w którym nie można się nudzić. Jego goście mogą uczestniczyć w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych – od pokazów, przez festiwale muzyczne, aż po spotkania książkowe. Sztandarowymi wydarzeniami w tym mieście są na przykład Festiwal Teatrów Ulicznych, Krakowskie Zaduszki Jazzowe czy Festiwal Kultury Żydowskiej ściągający miłośników muzyki poważnej. Rzecz jasna nie są to jedyne wydarzenia, na których warto się stawić. Wśród wydarzeń kulturalnych w Krakowie wartych uwagi są rozmaite eventy – tak te, które przypadną do gustu melomanom, jak i te, które przyciągną ludzi o zupełnie odmiennych pasjach. Warto więc opisać kilka najbardziej interesujących wydarzeń kulturalnych w Krakowie.

Festiwalowe wydarzenia kulturalne w Krakowie

Najważniejszymi festiwalowymi wydarzeniami kulturalnym w stolicy małopolski są niewątpliwie Kraków Live Festival oraz Festiwal Muzyki Filmowej – każdego roku ściągają one około 40 tysięcy ludzi. Dotychczas zagrało na nich mnóstwo słynnych artystów światowej klasy. Oba te festiwale są stawiane pośród najważniejszych imprez muzycznych w Europie, co udowadniają entuzjastyczne artykuły, różne nagrody zdobywane w wielu krajach, liczba gości oraz – rzecz jasna – cenieni artyści, którzy pojawiają się w ich trakcie na scenie.

Motoryzacyjne wydarzenia kulturalne w Krakowie

W Krakowie imprezy dla siebie znajdą też entuzjaści motoryzacji – a w szczególności wiekowych aut. Co roku we wrześniu odbywa się bowiem wystawa Classic Moto Show. Przez cztery dni miłośnicy pięknych, zabytkowych pojazdów oraz jednośladów mogą podziwiać samochody zarówno z naszego kraju, jak i z innych państw. Podczas stworzonego przez Muzeum Motoryzacji eventu narzekać nie będą również dzieci – szykowane są dla nich ciekawe zabawy, podczas których nauczą się, jak dbać o bezpieczeństwo podczas jazdy po drogach.

Powiązane wpisy