Zalety lamp tylnych diodowych
Ze względu na fakt, że nie rozświetlają drogi przed maską, awarie lamp tylnych są często niezauważane przez właścicieli aut. To ogromny błąd, gdyż właśnie od nich także w największym stopniu zależne jest nasze bezpieczeństwo na ulicy. Należy więc powiedzieć, jak dbać o lampy tylne – diodowe czy ze zwykłą żarówką. Tym bardziej, że prędkie stwierdzenie najpopularniejszych awarii nie sprawi nikomu żadnych problemów, natomiast umożliwi uniknięcie wielu, być może niebezpiecznych, kolizji. Jak więc dbać o samochodowe lampy tylne?
Duża żywotność lamp tylnych diodowych
Wiele usterek okazuje się efektem zabrudzenia osłon – w takich sytuacjach wystarczy po prostu je wyczyścić. Należy dbać o czystość lamp tylnych regularnie – tak bardzo zwiększymy bezpieczeństwo na drodze. Istotne są również częste wymiany halogenów – nie zapominajmy, że należy wymieniać je parami. Unikajmy natomiast lamp bez homologacji – ich zastosowanie nie tylko nie zwiększy widoczności na drodze, ale także może owocować dotkliwymi mandatami.
Lampy tylne – dlaczego się opłaca?
Choć kilka lat temu lampy tylne diodowe uważane były za dziwną nowość, dziś są naprawdę popularne u kierowców. Ich jasność okazuje się porównywalna do wielu lamp halogenowych, a pobierają znacznie mniejsze ilości energii. Ważna jest także charakterystyczna dla nich duża niezawodność – działają dłużej od zwykłych lamp starego typu. Mają niestety wady – tylne ich części mocno się nagrzewają, więc niezbędne będzie również zamontowanie instalacji chłodzących. Kierowcy myślące by wymienić tradycyjne światła tylne na diodowe, mogą zaopatrzyć się nie w profesjonalnych sklepach moto, gdzie oferowane są oryginalne podzespoły dla konkretnych marek aut, a także ich zamienniki.