Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy 

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Szukasz bagażnika dachowego? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Zwykle nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bo posiada aerodynamiczny kształt. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy