Sport i rekreacja Zakupy 

Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Znajdź bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców zapewniających dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też łydki i uda, lub kolanowy. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort cieplny podczas jazdy. Ważne są również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy