Zakupy 

Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

W tym miejscu kupisz kontenery

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się ogromną trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, uniemożliwiającą wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały miałkie mogą też być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą również kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i gromadzenia odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy