Zakupy 

Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Więcej informacji o antenie SAT

Znaczna część z nas ma we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że częściej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy czasami zobaczyć interesujący serial bądź program w telewizji. By odbiór programu był możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Rewelacyjnie nada się do tego antena SAT, którą na ten moment zakupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w życiu. Jest to przyrząd z charakterystyczną czaszą, która zwyczajowo nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u dużego odsetka widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie jest dostępna w każdym rejonie kraju. Wyliczyć można parę rodzajów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj na ogół użytkownicy wybierają jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia zrobione są tak, aby nie niszczały na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej jakości antena satelitarna będzie nam służyć wiele lat.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, aby bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej należy także zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Konieczny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy