Sport i rekreacja Zakupy 

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli chcesz kupić sztylpy, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są zalecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy