Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Lampy solne zamówisz na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po Polsce, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Z rzadka aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków to zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne pięknie się prezentują i łatwo dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, bo występują w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna niczym linie papilarne, bowiem nie ma brył solnych o bliźniaczym wzorze krystalizacji i kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo piramidy lub kuli.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania ujemnych jonów, które równoważą te wytwarzane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest kojący i łagodny, więc poleca się nabycie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, bowiem z ich pomocą można skuteczniej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii i dekoracji mieszkań.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy