Zakupy 

Czym powinno charakteryzować się ubranko do chrztu

Białe ubranka do chrztu wyrażają obmycie dziecka z występku Adama i Ewy i wkroczenie do zbiorowości kościelnej. Przypomnijmy skąd wziął się ten obrzęd i w jakich miejscach można kupić przepiękne ubranka na tego typu uroczystość.

Jakiej barwy powinno być ubranko do chrztu?

Chrzest jest najistotniejszym rytuałem, który włącza niemowlę do katolickiej społeczności. W wielowiekowej tradycji przyjmuje się, że to osoba podająca dziecko kupuje ubranka do chrztu. Tradycyjna sukienka jest koloru białego, zawiera też imię malucha oraz opcjonalnie datę wydarzenia. Jasna kolorystyka uosabia pokorę, skromność i oddanie się pod opiekę Chrystusowi. Dawniej ubranko do chrztu było w formie sukienki, jednak współczesne tendencje są bardzo zróżnicowane. Wśród przeważnie wybieranych ubranek przeważają małe marynarki, delikatne sukienki, rozczulające włóczkowe buciki. Chrzestni nierzadko wybierają także małe krawaty, kunsztowne opaski na głowę, samodzielnie wyszywane narzutki.

W jakich sklepach możemy nabyć ubranko do chrztu?

W sklepach internetowych nabędziemy różnorodny asortyment szatek. Tam ubranka do chrztu są nawet 20% bardziej atrakcyjne cenowo niż w zwykłych sklepach. Można w takich miejscach kupić całe komplety, posiadające kilka części (na przykład rajstopki, garniturek, sukienka). Kiedy weźmiemy pod uwagę barwy, to modne są écru, łososiowy, pastele, jednak opiekunowie decydują się także na intensywniejsze akcenty (np. czerwone krawaciki u chłopców). Zadbajmy jednak o to, żeby ubranko do chrztu nie uwłaczało powadze sytuacji.

Powiązane wpisy