Kosztowności Zakupy 

Czym są lampworki?

Więcej informacji o lampworkach

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny typ paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były robione samodzielnie – szkło topiono za pomocą zmienionej lampy na naftę, stąd też nazwa lampworki. Obecnie także możemy wykonać je samodzielnie, lecz lepszym rozwiązaniem będzie niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem ognia topnieje, zaś to pozwala na danie mu dowolnych kształtów. Strużki stopionego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Lampworki – do jakich strojów nosić?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi bluzami oraz coraz częściej noszonymi trampkami. Nie znaczy to jednak, że będą atrakcyjnie wyglądały jedynie przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy