Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy 

Dlaczego warto stosować glinkę do lakieru?

Powłoka lakierów samochodowych jest nadzwyczaj podatna na zarysowania. Niekiedy przecież starczy niewielkie uderzenie, by powstały na niej rysy. Naprawdę problematyczne może to okazać się przy myciu powłoki ze wszelkiego typu zabrudzeń. Niektóre co prawda dają się bez trudu usunąć, ale pozostałe potrafią być przyczyną dużych problemów. Silne szorowanie zwykle skutkuje uszkodzeniem lakieru oraz mniejszymi bądź wyższymi kosztami jego naprawy. Dlatego do wymycia zabitych owadów, olejów lub polimerów powinniśmy użyć odpowiednich środków. Zwłaszcza, że nie są one kosztowne, a ich kupno niewątpliwie nie jest skomplikowane. Jakie preparaty będą zatem w tym przypadku pomocne?

Jak działa glinka do lakieru?

Najskuteczniejszym i, co najistotniejsze, najbezpieczniejszym preparatem do czyszczenia powłok lakierowanych okazuje się na pewno glinka do lakieru. Co ważne, ten innowacyjny preparat pozwala na głębokie i staranne wyczyszczenie powierzchni lakierowanych, a przy tym nie powoduje ich uszkodzenia. Do wytworzenia glinki do lakieru stosuje się związki tytanu, przez co bez problemów wywabia ona także żywice, plamy z olejów czy odpryski asfaltu. Warto również nadmienić, iż glinka do lakieru doskonale zdaje egzamin jako środek do czyszczenia pozostałych powierzchni – między innymi szkła w kabinach łazienkowych.

Jak używać glinki do lakieru?

Stosowanie glinki do lakieru jest bardzo łatwe i nikomu nie przysporzy trudności. Wystarczy tylko wyszarpać fragment glinki oraz ukształtować z niego kulkę, by następnie zanurzyć ją w ciepłej wodzie. Kiedy glinka do lakieru jest już plastyczna, należy czyścić nią wypłukaną detergentem nawierzchnię. Glinka po pewnym czasie ubrudzi się – wówczas wystarczy wgnieść ten fragment do środka oraz ponownie ugnieść kulę. Nie zapominajmy również, że po pracy należy starannie wyszorować ręce.

Powiązane wpisy