Sport i rekreacja Zakupy 

Do czego służy lonża jeździecka?

Dowiedz się więcej o lonży jeździeckiej na horse-trade.pl.

Lonża dla konia to sprzęt cyklicznie stosowany w czasie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie rekomenduje się je kupić?

Typy i zastosowanie lonży dla konia

Lonża dla konia to stosunkowo długa linka, zazwyczaj 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec podczas lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, dosiadem oraz trzymaniem wodzy. Zwierzę jest prowadzone po obwodzie koła, zaś lonża służy do kontrolowania reakcji konia. Sprzęt ten służy także akrobatom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do szlifowania umiejętności i asekuracji wykonywanych akrobacji. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może również być stosowana podczas treningu bez dżokeja – w takim wypadku używana jest do ćwiczenia młodych zwierząt oraz zapewnienia im należytej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od renomowanych firm

Duże spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które oferują profesjonalny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie od najlepszych wytwórców – między innymi Start, Imperial Riding czy Jumptec. Interesuje Cię lonża jeździecka w turkusowym, czerwonym, a może brązowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade gwarantuje ogromny wybór artykułów, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych dżokejów. W ofercie dostępne są lonże wytworzone m.in. z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, delikatnego tworzywa i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy