Technologie Zakupy 

Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Zobacz, gdzie nabyć drukarki 3D

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się tylko urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, FDM i PolyJet.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie i maszyny. Oszacowano, iż używając drukarek 3D oraz drugich produktów Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas na nią przeznaczony nawet o 90%. Główne idee pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy drukarek 3D i usług, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w autorskiej, nowej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną konstrukcją i prostą obsługą. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można szybko uzyskać identyczne makiety, do czego dąży się głównie w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają rozległe zastosowanie w rozmaitych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest solidny i precyzyjny, a w trakcie procesu drukowania nie tworzą się zniekształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy