Kosztowności Zakupy 

Duży wybór srebrnych wisiorków

https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda i cechuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra są zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy więc stosować ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze znosi również kontakt z wodą i słońcem, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub włożyć do plastikowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą porysować fakturę.

Powiązane wpisy