Sport i rekreacja Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy 

Jak dobrać buty na motor odpowiednio do potrzeb?

Jeśli potrzebujesz butów na motocykl, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty motocyklowe, podobnie jak i inne części odzieży dla motocyklistów, doskonale się prezentują i z pewnością wiele osób chciałoby je kupić ze względu na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich zasadniczymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem i zagwarantowanie ochrony stopy oraz goleni w razie potencjalnego wypadku.

Czym charakteryzują się różne rodzaje butów na motor?

Nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na jednośladach, miewają trudność z tym, jakie buty na motor będą dla nich stosowne. W sklepach z ubraniami i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka typów butów. To między innymi:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na trasach szybkiego ruchu, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest o wiele większe. Buty na motor sportowy wyposażone są w odpowiednie usprawnienia redukujące niebezpieczeństwo zadarcia skóry i złamania kości stopy bądź goleni. Te buty są długie, sztywne i z trudem można się w nich poruszać pieszo.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są świetne na spokojną, niezbyt szybką jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie ryzyko wypadku jest mniejsze, stąd też ochrona stopy nie jest w nich priorytetem. Ich plusem jest z kolei wyjątkowy komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy poruszamy się na piechotę.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, często do połowy łydki i wytworzone są z surowców zabezpieczających nogę przed zamoknięciem.

Buty na motocykl – przemyśl wybór

Kupując obuwie motocyklowe powinno się na początku ustalić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich na trasie może skończyć się poważnymi obrażeniami w razie wypadku, z kolei buty enduro używane tylko do jazdy w mieście, będą może wyglądały rewelacyjnie, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Funkcją obuwia motocyklowego, notabene jak innych elementów ubrań dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy oraz zabezpieczenie kierowcy, dlatego jakość wykonania i wykorzystanych w nim materiałów jest szczególnie istotna. Kupujmy zatem obuwie renomowanych producentów. W razie niepewności trzeba zawsze zwrócić się o radę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy lub zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym planujemy wykonać zakup obuwia.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy