Zakupy 

Jak działa nowoczesny nano impregnat

Nano impreganty to nowoczesne środki, które są stosowane w wielu dziedzinach życia. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona materiałów przed rozwojem grzybów, korozji czy oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Jak działają i czy dobrze się sprawdzają? Jakie rodzaje materiałów zabezpieczają?

Nano impregnat – produkty do granitu, tekstyliów i tapicerki

Współczesna technika przyczynia się do tego, że utrzymanie czystości w domu staje się o wiele prostsze. Jakiś czas temu powstały bowiem Impregnaty hydrofobowe, które tworzą na różnych materiałach mikroskopową warstwę – chroni ona przed rozwojem roztoczy, kamienia i odpycha cząstki kurzu. Produkty hydrofobowe zawierające cząsteczki srebra znakomicie sprawdzają się w całym domu – można je wykorzystywać zarówno do kabin prysznicowych, szklanych elewacji, jak i innych materiałów. Skutecznie chronią przed nieestetycznymi osadami z wody, dzięki czemu oszczędzamy nasze pieniądze. W sklepach znajdziemy produkty do plastiku, a także do tekstyliów, które świetnie służą do zabezpieczania odzieży, namiotów, itd. Jednocześnie środki te są delikatne dla powierzchni i nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Nano impregnat – jak odpowiednio oczyścić powierzchnię?

Okna i odzież to nie jedyne materiały – zakres wykorzystania impregnatów jest o wiele szerszy. Produkty hydrofobowe zabezpieczają również elewacje przed pojawianiem się wykwitów wapiennych – można używać je zarówno na kostkę brukową, jak i granit. Warto nadmienić, że środki te chronią także produkty drewniane przed tłuszczem i pogodą oraz drobnoustrojami – np. promieniowaniem słonecznym czy pleśnią. Nanotechnologia pielęgnuje skórę naturalną, sprawiając, że kanapy i inne meble wypoczynkowe długo pozostają piękne. Przed użyciem preparatu należy oczyścić impregnowany materiał oraz w razie potrzeby go odtłuścić. Dzięki temu produkt hydrofobowy zadziała efektywniej.

Powiązane wpisy