Sport i rekreacja Zakupy 

Jak odzież i bielizna kompresyjna wpływają na komfort ćwiczeń?

Jeśli chcesz kupić odzież kompresyjną, koniecznie sprawdź https://sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

O termoaktywnej odzieży sportowej słyszał właściwie każdy, jednakże nie wszyscy spotkali się z określeniem „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo ten termin zazwyczaj łączony z akcesoriami używanymi w medycynie. W tym tekście przybliżymy tę kategorię odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na skuteczność treningu osoby, która ją zakłada.

Odzież kompresyjna sportowa chroni organizm przed zimnem i przegrzaniem

Odzież oraz bielizna kompresyjna to wyspecjalizowane produkty, które posiadają szereg właściwości korzystnie wpływających na wygoda ćwiczeń. Po pierwsze, mięśnie oplecione taką odzieżą prędzej się regenerują, bo dokładnie przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta zazwyczaj bezszwowa odzież, poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek oraz przyspiesza usuwanie “zakwasów” z trenowanych mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa w jesienne dni skutecznie uchroni organizm przed mrozem, a w pełni lata nie pozwoli na jego przegrzanie. Ta specyfika ubrań kompresyjnych pozwala na wykorzystanie ich zarówno przez sportowców wolących treningi na świeżym powietrzu, jak i tych ćwiczących pod dachem klubu fitness. Kolejną niesłychanie istotną właściwością bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność protekcji mięśni przed mikrourazami, bo ogranicza ona drgania oraz wstrząsy mięśni, notorycznie pojawiające się w czasie treningów o charakterze wysiłkowym.

Kiedy stosować odzież kompresyjną?

Odzież kompresyjna przeznaczona jest głównie do korzystania z niej w czasie aktywnego treningu. Na przykład koszulki o właściwościach uciskowych podtrzymują mięśnie grzbietu i brzucha oraz zapewniają stosowną wentylację skóry, natomiast spodenki kompresyjne stabilizują pracę mięśni nóg, a co za tym idzie pomagają biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników. Zawodowi sportowcy, skupieni na treningu mięśni całego ciała częstokroć korzystają z kombinezonów kompresyjnych, natomiast zwykli bywalcy siłowni przeważnie ograniczają się do zestawu spodenki + koszulka. Skarpetki bądź getry kompresyjne można zakładać na czas treningów, jednakże zaleca się korzystać z nich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, w celu szybszej regeneracji mięśni. Kluczowe jest również, żeby dobrze dobrać rozmiar odzieży lub bielizny kompresyjnej, tak by nie prowadziła do zbyt mocnego ucisku, który mógłby mieć negatywny wpływ na przepływ krwi. Bielizna i odzież kompresyjna męska oraz damska to artykuł, który bez trudu kupimy w sklepach sportowych.

Nasze dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy