Zakupy 

Jak wybrać pluszaki dla dziecka?

Urocze szczeniaczki, misie lub stworzenia wyjęte z fantastycznych krain. Kto z nas ich nie lubi? Najbardziej uwielbiają je najmłodsi, a według psychologów, pluszaki są w ich przypadku czymś więcej niż normalną zabawką. Ich przyjemny dotyk ułatwia zaśnięcie i łagodzi straszne objawy braku rodziców. Pluszaki to również najlepsze rozwiązanie, które sprawi, iż szkrab poczuje się niezbędny – powinien bowiem opiekować się swoim mięciutkim misiem. Warto oczywiście pamiętać, iż nie każdego pluszaka powinniśmy dać maluchowi – trzeba zwrócić uwagę na ich wygląd, ale także surowce, z jakich są wykonane. Jak zatem wybrać najlepszego pluszaka?

Z których materiałów muszą być wykonane pluszaki?

Niegdyś prawie wszystkie pluszaki mogliśmy bez zastanawiania się sprezentować szkrabowi. Dziś niestety w sklepach dostępnych jest wiele produktów, które nie nadają się dla młodszych dzieci – są bowiem zrobione niekiedy z surowców, mogących powodować reakcje alergiczne. Warto więc zwrócić uwagę na to, z jakiego surowca je zrobiono – świetnie zdadzą egzamin między innymi len, welur czy molton, a także z syntetyczne surowce, mające niezbędne atesty i zgodne z normami UE.

Oryginalne pluszaki

Jak zyskać pewność, iż pluszak jest zrobiony z bezpiecznych materiałów? Najlepiej wybierać tylko maskotki produkowane przez uznane firmy – z pewnością posiadają niezbędne certyfikaty. Innym, dobrym pomysłem okażą się pluszaki z tradycyjnych warsztatów – szczególnie dla rodziców, którzy wolą dać ich maluchowi oryginalny prezent różniący się od przemysłowo produkowanych maskotek.

Powiązane wpisy