Tematyka żywnościowa Zakupy 

Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Zobacz kawa kapsułki na https://cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Aktualnie do większości modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy