kapsułki nespresso zamiennikiTematyka żywnościowa Zakupy 

Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. Aktualnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Drugim słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Venezia, Trieste, Roma oraz Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, prażonych orzechów czy orzechów laskowych. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate i Vanilla.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy