Sport i rekreacja Zakupy 

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli chcesz zamówić kaski jeździeckie, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y8m4brul

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również umożliwiać regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy