Usługi budowlane Zakupy 

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Kup kontenery na złom

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy stolarki otworowej, jak również gruz, złom – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych i magazynów

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy