Zakupy 

Które przytulanki kupować? Niby proste, ale…

Świetnie się prezentują, pobudzają fantazję i posiadają wiele dodatkowych atutów. Przytulanki – bo o nich mowa – to w oczach wszystkich nas symbol czasów młodości. Jak się dowiadujemy, chwalą je również psychologowie, którzy zaobserwowali to, że te zabawki świetnie zastępują obecność matki podczas początkowych nocy bez najbliżej osoby, zaś w późniejszym okresie okazują się ich najlepszym kumplem i pomagają w nauczeniu ich odpowiedzialności. Przytulanki dostępne są obecnie bardziej niż wcześniej – w sklepach sprzedawanych jest wiele ich typów, jednak nie wszystkie będą dla malucha tak samo bezpieczne. Jak zatem wybrać te właściwe?

Przytulanki – z którego materiału?

Większość czytelników myśli, że wszystkie przytulanki dostępne na rynku będą odpowiednie dla każdego dziecka. To błąd, gdyż najprostsze maskotki wykonuje się niekiedy z materiałów, które nie będą przyjemne w dotyku, a u poszczególnych maluchów mogą wywoływać zmiany alergiczne. Chcąc podobnych problemów uniknąć, warto kupować przytulanki zrobione z naturalnych materiałów (między innymi lnu czy wełny) lub syntetycznych materiałów, mających właściwe atesty i zgodne z normami UE.

Jak znaleźć odpowiednie przytulanki?

Rzecz jasna ważny jest zarówno sam surowiec, jak i wygląd przytulanki. Wiele dostępnych na rynku maskotek imituje postaci z najbardziej popularnych wśród najmłodszych kreskówek, ale warto pokusić się na niebanalne, ręcznie robione przytulanki z tradycyjnych warsztatów. Przywodzą one na myśl zabawki, które większość z nas kojarzy z okresu dzieciństwa, a oprócz tego są zazwyczaj o wiele staranniej zrobione niż produkowane seryjnie zabawki sprzedawane w marketach.

Powiązane wpisy