Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Więcej informacji o listwach drewnianych

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy