Zakupy 

Maskotki

Powszechnie wiadomo, że najlepszym kompanem dla dziecka jest maskotka. Wielki miś albo inna, nawet niepozorna maskotka będzie dla Twojej pociechy o wiele bardziej atrakcyjna niż najdroższa barbie albo autko.

Dlaczego dzieci uwielbiają maskotki?

Fenomen maskotek zaskakiwał dorosłych już wiele lat temu. Dlaczego ich małe pociechy tak szybko i bez trudności przyzwyczajały się do pluszowych misiów? Eksperci psychologii dziecięcej jednogłośnie mówią, że maskotki, szczególnie misie, dają dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wygląd maskotki zwykle nie są dla dziecka tak istotne jak jej faktura. Im bardziej przyjemny jest materiał wykorzystany do zrobienia maskotki, tym goręcej zostanie ona pokochana przez dziecko.

Korzyści kupowania dzieciom maskotek

Pluszaki to nie tylko wdzięczne przytulanki, którymi bawią się nasze małe brzdące – są dla nich także idealnym wsparciem w ciężkich chwilach, kiedy nie ma przy nich rodziców. Co więcej, posiadanie ulubionej przytulanki uczy Twoją pociechę empatii i zwracania uwagi na uczucia drugiej osoby. Nawet małe dzieci rozumieją, jak funkcjonują relacje międzyludzkie. To, jak traktujesz swoje dziecko bezpośrednio przejdzie na to, jak dziecko będzie traktowało własne pluszaki. To natomiast pokaże Ci, jak w późniejszych latach będzie zachowywać się w stosunku do innych ludzi.

Gdzie szukać najlepszej maskotki dla Twojej pociechy?

Najczęściej rodzice mający w planach kupno zabawki dla swojej pociechy, poświęcają ogrom czasu i energii, aby znaleźć najbardziej efektowny przedmiot. Czy to najlepsza droga? Wygląda na to, że dziecięce kryteria wyboru przytulanek nie są podobne do tych, którymi kierują się dorośli. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest więc zostawienie wyboru dziecku. Może się okazać, że obdarzy ono uczuciem małą i niecharakterystyczną maskotkę, której my nie poświęcilibyśmy wiele uwagi.

Powiązane wpisy