Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja Zakupy 

Mieszkasz w bloku? Wypróbuj biokominek

Zwykłego kominka nie możemy zamontować w dowolnym mieszkaniu. Potrzebne będzie bowiem zarówno miejsce na palenisko, jak i przewód likwidujący spaliny. Z uwagi na problemy z wykonaniem tego w blokach, na założenie kominka mogą pozwolić sobie tylko właściciele domów jednorodzinnych. Nie oznacza to na szczęście, iż z jego dobrych stron mogą cieszyć się wyłącznie oni – kiedy mieszkamy w kamienicy, a nie możemy zapomnieć o palenisku, możemy postawić na biokominek. Jak zbudowany jest tego typu mechanizm? Jakie ma dobre strony?

Biokominek – jak wybrać paliwo?

W biokominku używane jest paliwo płynne, a nie drzewo. Paliwo do biokominka wytwarzane jest z zastosowaniem spirytusu – może przybierać postać płynu lub żelową. Te pierwsze dystrybuowane są w kanistrach, z których przelewa się je do pojemnika w biokominku, ostatnie natomiast w tubkach do wyciskania czy puszkach, które kładzie się w kominku. Paliwa do biokominka często są również uszlachetniane dodatkami aromatycznymi, co uprzyjemnia ich stosowanie.

Dlaczego warto kupić biokominek?

Najważniejszym atutem używania biokominka jest na pewno fakt, iż nie generuje on sadzy oraz dymu. Dzięki temu nie trzeba podłączać go do instalacji kominowej, niepotrzebne jest także ich mycie. Spirytus jest całkowicie pewnym paliwem, zaś jego prawidłowe użytkowanie nie powoduje najmniejszego zagrożenia. Z uwagi na to, iż nie wymaga instalacji, może być też dowolnie przemontowywany przy zmianie aranżacji mieszkania.

Powiązane wpisy