Misie przytulanki
Pluszowe przytulanki obchodzą w 2015 roku 113 rocznicę powstania. Słynnej przytulance przyznano nawet własne święto. W okrągłą rocznicę ustalono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. Zabawka bardzo wysoki status. Nadaje się idealnie nie tylko jako przytulanka dla dziecka, ale równie często decydują się na niego dorośli, kupując prezent walentynkowy, czy urodzinowy. Nikogo ten fakt nie dziwi. Pluszowe przytulanki rozczulają nas ponieważ są przyjemne w dotyku i rozweselą każdego.
Skąd pochodzą pierwsze misie przytulanki?
Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek dla najmłodszych. Historia misia przytulanki ma swój początek w zeszłym wieku. Za odkrywcę pluszowych misiów uznawana jet Margarete Steiff. Niemiecka inwalidka szyła różne pluszaki – zwierzątka. Richard Steiff – siostrzeniec Margarete, zwietrzył świetny biznes. Wprowadzając poprawki do konstrukcji, otworzył firmę produkującą pluszowe misie. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Na początku XIX wieku, pluszowe misie zaskarbiły serca kupujących. Interesujący jest fakt, że fabryka Steiff nadal istnieje i prężnie działa produkując misie przytulanki.
Ciekawa historia pochodzenia nazwy pluszowy miś
O ile etymologia słowa miś nie jest do końca jasna – pochodzi najprawdopodobniej z języka łowieckiego, jako skrót od niedźwiedzia, to istnieje interesująca historia angielskiego odpowiednika słowa miś – Teddy Bear. Nazwa wzięła swój początek od byłego prezydenta Theodore’a Roosevelta. W 1902 roku, w popularnej gazecie Evening Star ukazał się komiks z z udziałem Roosevelta. Historia przedstawiała prezydenta, który napotkał przestraszonego niedźwiedzia. Morris Michton czytając komiks, zdecydował się wykorzystać handlowo zdrobniałe imię prezydenta. Otrzymawszy pozwolenie, w 1906 roku jego fabryka wypuściła pierwsze pluszowe misie nazwane Teddy Bear.