Zakupy 

Najlepsze modele grilli

Grill w ogrodzie to najbardziej rozpowszechniony w naszym kraju sposób na letni wieczór. To w szczególności rewelacyjna okazja do spotkania się z bliskimi, wypróbowania grillowanych kiełbas oraz innych potraw. Przyjrzymy się zatem, jakiego rodzaju grill ogrodowy jest najlepszy do stworzenia przepysznych rarytasów.

Jaki grill ogrodowy są najlepszy?

Grille ogrodowe można podzielić na na kółkach i zabudowane. Zwłaszcza urządzenie umożliwiające jego przemieszczanie cieszy się dużym powodzeniem wśród Polaków, gdyż wspaniale pasuje do niewielkich posesji. W zależności od rodzaju stosowanego „paliwa” wyróżniamy urządzenia zarówno prąd, gazowe, jak i węglowe. Ogrodowe grille na węgiel drzewny są bez wątpienia najczęściej wyszukiwanymi w supermarketach i w autoryzowanych salonach sprzedaży. Wyprodukowane z wytrzymałej stali, wyposażone w pojemnik na popiół – dostępne są zwykle w atrakcyjnych cenach. Dania przyrządza się na nich w bezpieczny sposób, a czas pieczenia możemy sprawdzać dzięki użytecznemu termometrowi. Pasjonaci grillowania uwielbiają grille na węgiel, gdyż dają potrawom jedyny w swoim rodzaju smak, niemniej jednak wymagają doświadczenia, aby przygotowane na nich mięsa i warzywa nie były nazbyt zwęglone, a zatem, aby były zdrowe.

Grill ogrodowy zamów w autoryzowanym punkcie sprzedaży

Coraz większe powodzenie mają też grille na butlę gazową, które są bezspornie łatwiejsze w obsłudze. Do takiego grilla nie musimy dokładać węgla oraz spędzać czasu na jego rozpalaniu. Wszystko, co musimy zrobić, to rozłożyć mięso nad paleniskiem i włączyć urządzenie. Zaletą modelu grilla na gaz jest niezaprzeczalnie to, iż łatwiej się go czyści, bo w czasie grillowania mięsa nie pojawia się popiół. Taką samą cechę posiada grill elektryczny, który do przyrządzenia soczystej karkówki wymaga tylko podłączenia go do źródła zasilania. Bez względu na to wariant grilla pragniemy nabyć, warto szukać go w autoryzowanym salonie, w którym poza najwyższej jakości grillami, dostaniemy także profesjonalną pomoc ze strony sprzedawców.

Powiązane wpisy