Kosztowności Zakupy 

Nieprzemijający urok srebrnej biżuterii

Więcej informacji o biżuterii srebrnej

Jest z człowiekiem od tysięcy lat i pomimo pojawienia się wielu innowacyjnych projektów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria stale pełni identyczną funkcję – jest swoistą ozdobą ciała i umożliwia wyrażenie własnego ja. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię równie często zakładają panie oraz panowie, maluchy oraz ich rodzice, ludzie z najróżniejszych grup społecznych. Niezależnie od tego, jakie projekty cenimy, prawie zawsze biżuteria jest produkowana z takich samych materiałów – najczęściej ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria bywa tak często wybierana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby posłużyły przynajmniej pięć dekad?

Zdrowa srebrna biżuteria

Największym atutem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie to, iż jej stosowanie daje szansę ustrzec się wielu schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, więc zakładanie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie wolno nie wspomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak zwiększyć żywotność?

Srebro wytrzyma sporo lat, jednak należy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – łatwo ją porysować czy uszkodzić w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna również być myta w wodzie z denaturatem lub sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w pudełku z miękką wyściółką – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy