Kosztowności Zakupy 

Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

kup biżuterię z turkusem w sklepie Biżutik

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych kamieni wydobywanych na świecie. Nic zatem zaskakującego, iż często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z jego użyciem broszki, naszyjniki oraz kolczyki, które doskonale komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę turkusu w największej mierze rzutuje miejsce jego pochodzenia – między innymi turkusy pochodzące z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano też jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Dobrze nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory wizualne. W opinii niektórych jest bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnym stopniu stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego rodzaju kwestie – zwyczajnie świetnie wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, zatem powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. W szczególności należy ściągać ją zawsze, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy także ściągnąć ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy tak rys.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy