Usługi budowlane Zakupy 

Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Kup rynny metalowe

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie rynien. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich części się składają?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu bądź pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny metalowe, PCV czy plastikowe – co wybrać?

W asortymencie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – m. in z metalu plastiku. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien warto więc przedyskutować z profesjonalistą.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Powiązane wpisy