Bezpieczeństwo Zakupy 

Odzież robocza chroniąca głowę i twarz pracownika

Jeśli potrzebujesz maseczek jednorazowych, koniecznie sprawdź globalhygiene.pl/czepki-maseczki-astrocap-2/.

Zagwarantowanie wszelkich standardów bezpieczeństwa w trakcie przetwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymaga, aby pracownicy linii produkcyjnych nosili odpowiedni ubiór ochronny, który uniemożliwia przedostanie się fragmentów ciał obcych do wytwarzanych wyrobów. Jednym z istotnych elementów tego typu ubiorów roboczych są czepki i maseczki, osłaniające głowę pracowników.

Okrycia na twarz i włosy – kominiarki, czepki oraz czapki

Najważniejszą rolą artykułów zakrywających głowę członków załogi, jest udaremnianie przedostaniu się jakichkolwiek włosów do wytwarzanych artykułów spożywczych. Zarządcy przedsiębiorstw przetwórczych wyposażają swoją załogę w przeróżne osłony zakrywające włosy oraz twarz. Okrycia te wykonane są z reguły z polipropylenu (PP), który wyróżnia się odpowiednią przepuszczalnością powietrza i może być szeroko stosowany w branży spożywczej, również do wytwarzania opakowań. Z tego tworzywa sztucznego produkuje się m.in. czepki ochronne typu clip oraz kominiarki osłaniające znaczną część głowy. Te ostatnie występują też w wariancie z maseczką zakrywającą nos oraz usta osoby. Polipropylen może być farbowany, toteż czepki oraz kominiarki ochronne z niego wykonane, można zamówić w wielu kolorach, co z pewnością docenią właściciele zakładów, którzy dbają o spójność wizerunkową marki. Z kolei czapki ochronne (również te z daszkiem) wytwarzane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Ochrona głowy to także okrycie twarzy – maseczki higieniczne

Maseczki higieniczne tworzą dodatkową osłonę w trakcie produkcji. Niwelują one prawdopodobieństwo dostania się do żywności cząsteczek śliny. Maseczki osłaniające twarz to artykuły jednokrotnego użytku. One również wytwarzane są z włókniny PP, która nie powoduje reakcji uczuleniowych, nie pyli się oraz jest niezmiernie lekka. Zależnie od potrzeb, w branży spożywczej używa się jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe maski ochronne. Dla panów noszących wąsy oraz brodę zaprojektowane są z kolei specjalne maski ochronne zakrywające całą żuchwę sięgające powyżej górnej wargi.

Nasze dane kontaktowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy