Kosztowności Zakupy 

Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków? Odwiedź ten adres

Gdy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednak ma miejsce ta długo wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Podarowanie kobiecie pierścionka to niezmiernie stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają postać koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od tego palca biegnie żyła wiodąca bezpośrednio do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy sprowadzili do Europy obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Cennymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, kiedy mężowie chcieli ogłosić swoje bezgraniczne zaufanie do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, jednak materiały te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich sporządzania zaledwie od paru wieków, przy czym duży wzrost ich powodzenia daje się odnotować w XX w.

Kamienie szlachetne, platyna, a także drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście wymarzona biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień z dużym diamentem, jednak możliwości swobodnego dobierania przeróżnych kamieni oraz metali są ogromne. Oprócz diamentów wykorzystuje się rubin, szmaragd bądź tanzanit. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a także drewno, niemniej jednak nadal na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, różowego i białego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przeświadczenie, iż narzeczony winien wydać na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Koszt pierścionka zależny jest od rozmaitych elementów: wykorzystanego kamienia, materiału, ilości karatów czy wzoru, toteż każdy odszuka śliczny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania oraz uczucia, więc jego cena nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy