Lisy, króliki, sowy – jakiego pluszaka kupić dziecku?Zakupy 

Pieski, króliki i zwierzątka egzotyczne – jaki pluszak dla dziecka?

Pluszak znaczy dla dziecka więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko jest kompanem codziennych czynności, ale nade wszystko daje mu poczucie bezpieczeństwa, gdy w obok brak rodziców czy dziadków.

Pluszowe przytulanki w początkowych miesiącach życia malucha pomagają mu kształtować się społecznie i emocjonalnie. Za ich sprawą dzieci uczą się pokazywać uczucia oraz tego, czym jest potrzeba troski o drugą osobą. Kiedy mówimy o przytulankach, pierwszym skojarzeniem jest najczęściej klasyczny miś. Jednak świat tych zabawek jest niezmiernie szeroki i znajdziemy w nim wiele innych pluszowych zwierzątek, które najmłodsi w mgnieniu oka pokochają.

Pluszaki – zwierzątka znane dzieciom z codziennego życia

W trakcie spacerów z opiekunami maluchy szybko spostrzegają, że inne dzieci przechadzają się w towarzystwie psów, a czasem nawet kotów. Również wizyta u rodziny posiadającej czworonożnych pupili wzbudza u dziecka fascynację zwierzakami i marzenie posiadania własnego. I chociaż psy oraz koty to duża odpowiedzialność, naszą pociechę może przygotować na nią stosowna zabawka.

Psiaki

Puchate czworonogi dostępne w sklepach Galerii Bukowski to pluszaki wzorowane na wyglądzie autentycznych ras, m.in. pudla. Ich futerko, którego długość dostosowana jest do rasy zwierzęcia, jest niezmiernie miękkie i delikatne w dotyku. Z taką zabawką maluch może bawić się w wyprowadzanie pluszowego psa na spacer lub karmienie o określonych porach, co spowoduje, że z czasem nauczy się systematyczności i należytej dbałości o swoje przyszłe, prawdziwe zwierzątko.

Koty

Inne uwielbiane przez maluchy pluszaki wzorowane na zwierzątkach domowych to kociaki i króliczki, przy czym te ostatnie cieszą się dużym powodzeniem, przede wszystkim wśród dziewczynek. Charakterystyczną cechą oryginalnych pluszowych kotków zaprojektowanych przez Galerię Bukowski są ich wibrysy, które w przeciwieństwie do większości pluszaków nie są wykonane z tworzywa sztucznego, a z delikatnego sznureczka. Tak samo ich uśmiechy i nosy są haftowane nitką. Pluszaki-koty szyte są w dwóch rozmiarach – te małe mają cechy kociaków, a większe – dorosłych zwierząt. Różnicę widać nie tylko po pyszczkach maskotek, ale też po ich posturze.

Galeria Bukowski - pluszowa sowa Hoho i Króliczki Bouncy Bunny
Galeria Bukowski – pluszowa sowa Hoho i króliczki Bouncy Bunny

Króliki

Króliczki to tymczasem linia zabawek, w której nie tylko dzieci, ale także dorośli, odnajdą swojego faworyta. Maluchy ubóstwiają miękkie króliczki Kanini, z długimi, oklapniętymi uszkami i sporymi brzuszkami. Z królików tych można stworzyć pełną rodzinę, bowiem sprzedawane są one w 2-ch wielkościach – 15 i 25 cm. Dziewczynki na pewno polubią także małe i duże pluszowe króliczki z linii Princess, a chłopcy króliczych kompanów z szykowną kokardką u szyi. Tymczasem dorośli, którzy wierzą, że zwierzątka te dają kreatywność oraz miłość, mogą dopiąć do pęku kluczy nieduży puchaty brelok.

Puchate leśne zwierzątka

Kolejną grupą maskotek są te, przypominające dzikie zwierzęta. Dzieci mogą założyć w swojej bawialni małe ZOO, w którym można będzie podziwiać np. pandy czy małpki, i tak spędzać wiele dni na zabawie z rodzicami. Dużo lubianych przez dzieci maskotek to także zwierzęta kojarzone z wiejskim życiem, np. wesołe owieczki, oraz te zamieszkujące lasy, jak jeże albo sówki. Te ostatnie są wspaniałym podarkiem dla 7-latków zaczynających naukę. Sowy są bowiem uosobieniem wiedzy i – ustawione na blacie biurka – będą motywacją dla młodych uczniów.

Kupuj bezpieczne zabawki wysokiej jakości

Wybierając maskotki dla dzieci, głównie najmłodszych, należy wziąć pod uwagę nie tylko sam ich wygląd, ale też to, czy są bezpieczne oraz sposób ich produkcji. Pluszaki dla dzieci winny bezwzględnie spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy winny być trwałe, a surowce, z jakich są wykonane, nie może uczulać. Rodzic musi również sprawdzić, czy zabawka nie ma plastikowych, niewielkich części, które mogłyby się poluzować, a potem zostać połknięte przez kilkulatka.

Powiązane wpisy