Usługi budowlane Zakupy 

Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej 2 powodów. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego opłaca ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – zalety

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie sposób zapomnieć również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale się prezentują, a różnorodność dostępnych w sklepach deseni pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wytwarzane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można poza tym podzielić na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się najczęściej w nowoczesnym budownictwie.

Powiązane wpisy